KEMET T350M127M016AT
Part No.:
T350M127M016AT
Description:
CAP TANT RAD
Packaging:
Bulk
Capacitance:
120 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.402" Dia (10.20mm)
Height - Seated (Max):
0.669" (17.00mm)
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)