KEMET T350M107M020AT
Part No.:
T350M107M020AT
Description:
CAP TANT RAD
Packaging:
Bulk
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.402" Dia (10.20mm)
Height - Seated (Max):
0.669" (17.00mm)
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)