KEMET T322F686K025AS
Part No.:
T322F686K025AS
Description:
CAP TANT 68UF 10% 25V AXIAL
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
800mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.300" Dia x 0.710" L (7.62mm x 18.03mm)