KEMET T322F476M035AS
Part No.:
T322F476M035AS
Description:
CAP TANT 47UF 20% 35V AXIAL
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
800mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.300" Dia x 0.300" L (7.62mm x 7.62mm)