KEMET T322F476K035AS
Part No.:
T322F476K035AS
Description:
CAP TANT 47UF 10% 35V AXIAL
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
800mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.300" Dia x 0.710" L (7.62mm x 18.03mm)