KEMET T322F337M006AS
Part No.:
T322F337M006AS
Description:
CAP TANT AXL
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.300" Dia x 0.710" L (7.62mm x 18.03mm)