KEMET T322F337K006AT
Part No.:
T322F337K006AT
Description:
CAP TANT 330UF 10% 6V AXIAL
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
700mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.300" Dia x 0.710" L (7.62mm x 18.03mm)