KEMET T322F227M010AS
Part No.:
T322F227M010AS
Description:
CAP TANT AXL
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.300" Dia x 0.710" L (7.62mm x 18.03mm)