KEMET T322F227K010AS
Part No.:
T322F227K010AS
Description:
CAP TANT 220UF 10% 10V AXIAL
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.300" Dia x 0.710" L (7.62mm x 18.03mm)