KEMET T322E226J025AS
Part No.:
T322E226J025AS
Description:
CAP TANT 22UF 5% 25V AXIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.5Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" Dia x 0.280" L (7.11mm x 7.11mm)