KEMET T322E107M015AS
Part No.:
T322E107M015AS
Description:
CAP TANT AXL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
15 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
800mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" Dia x 0.530" L (7.11mm x 13.46mm)