KEMET T110D476K035AT28647241
Part No.:
T110D476K035AT28647241
Description:
47.0UF 35.0V
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)