KEMET T110D337K006AS1959
Part No.:
T110D337K006AS1959
Description:
330.UF 6.0V
Packaging:
Tray
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)