KEMET T110D227M010AS1900
Part No.:
T110D227M010AS1900
Description:
220.UF 10.0V
Packaging:
Tray
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)