Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SFR25H0008069FR500
Part No.:
SFR25H0008069FR500
Datasheet:
FullcoresSFR25H0008069FR500.pdf
Description:
RES 80.6 OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
80.6 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)