Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SFR25H0004301FA500
Part No.:
SFR25H0004301FA500
Datasheet:
FullcoresSFR25H0004301FA500.pdf
Description:
RES 4.3K OHM 1/2W 1% AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Resistance:
4.3 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)