Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SFR25H0001969FR500
Part No.:
SFR25H0001969FR500
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
FullcoresSFR25H0001969FR500.pdf
Description:
RES 19.6 OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer:
Series:
SFR25H
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
19.6 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Film
Features:
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)