Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SFR2500004994FR500
Part No.:
SFR2500004994FR500
Datasheet:
FullcoresSFR2500004994FR500.pdf
Description:
RES 4.99M OHM 0.4W 1% AXIAL
Resistance:
4.99 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.4W
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)