Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SFR2500001874FA500
Part No.:
SFR2500001874FA500
Datasheet:
FullcoresSFR2500001874FA500.pdf
Description:
RES 1.87M OHM 0.4W 1% AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Resistance:
1.87 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.4W
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)