Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SFR16S0009532FR500
Part No.:
SFR16S0009532FR500
Datasheet:
FullcoresSFR16S0009532FR500.pdf
Description:
RES 95.3K OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance:
95.3 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)