Stackpole Electronics Inc RSPF12JT2K70
Part No.:
RSPF12JT2K70
Datasheet:
FullcoresRSPF12JT2K70.pdf
Description:
RES 2.7K OHM 5% 1/2W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
2.7 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
-200/ +350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)