Stackpole Electronics Inc RSPF12JT150R
Part No.:
RSPF12JT150R
Datasheet:
FullcoresRSPF12JT150R.pdf
Description:
RES 150 OHM 5% 1/2W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
150 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
-200/ +350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)