Stackpole Electronics Inc RSPF12JA3R30
Part No.:
RSPF12JA3R30
Datasheet:
FullcoresRSPF12JA3R30.pdf
Description:
RES 3.3 OHM 5% 1/2W AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Resistance:
3.3 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
-200/ +350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)