Stackpole Electronics Inc RSMF1JTR620
Part No.:
RSMF1JTR620
Datasheet:
FullcoresRSMF1JTR620.pdf
Description:
RES 0.62 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
620 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)