Stackpole Electronics Inc RSMF1JTR470
Part No.:
RSMF1JTR470
Datasheet:
FullcoresRSMF1JTR470.pdf
Description:
RES 0.47 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
470 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)