Stackpole Electronics Inc RSMF1JT1R80
Part No.:
RSMF1JT1R80
Datasheet:
FullcoresRSMF1JT1R80.pdf
Description:
RES 1.8 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
1.8 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)