Stackpole Electronics Inc RSMF1JA47R0
Part No.:
RSMF1JA47R0
Datasheet:
FullcoresRSMF1JA47R0.pdf
Description:
RES 47 OHM 5% 1W AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Resistance:
47 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)