Stackpole Electronics Inc RSMF1JA22R0
Part No.:
RSMF1JA22R0
Datasheet:
FullcoresRSMF1JA22R0.pdf
Description:
RES 22 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
22 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)