YAGEO RSF1WSJT-52-910K
Part No.:
RSF1WSJT-52-910K
Datasheet:
FullcoresRSF1WSJT-52-910K.pdf
Description:
RES 910K OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
910 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)