YAGEO RSF1WSJT-52-620R
Part No.:
RSF1WSJT-52-620R
Datasheet:
FullcoresRSF1WSJT-52-620R.pdf
Description:
RES 620 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
620 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)