YAGEO RSF1WSJR-52-120K
Part No.:
RSF1WSJR-52-120K
Datasheet:
FullcoresRSF1WSJR-52-120K.pdf
Description:
RES 120K OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
120 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)