Stackpole Electronics Inc RNMF14FBD324R
Part No.:
RNMF14FBD324R
Datasheet:
FullcoresRNMF14FBD324R.pdf
Description:
RES 324 OHM 1% 1/4W AXIAL
Series:
RNMF
Packaging:
Bulk
Resistance:
324 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)