Stackpole Electronics Inc RNMF14FBD12R1
Part No.:
RNMF14FBD12R1
Datasheet:
FullcoresRNMF14FBD12R1.pdf
Description:
RES 12.1 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
12.1 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)