Stackpole Electronics Inc RNMF12FTD5M62
Part No.:
RNMF12FTD5M62
Datasheet:
FullcoresRNMF12FTD5M62.pdf
Description:
RES 5.62M OHM 1% 1/2W AXIAL
Series:
RNMF (Mini)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
5.62 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)