Stackpole Electronics Inc RNMF12FTC6R81
Part No.:
RNMF12FTC6R81
Datasheet:
FullcoresRNMF12FTC6R81.pdf
Description:
RES 6.81 OHM 1% 1/2W AXIAL
Series:
RNMF (Mini)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
6.81 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)