Stackpole Electronics Inc RNMF12FTC3R32
Part No.:
RNMF12FTC3R32
Datasheet:
FullcoresRNMF12FTC3R32.pdf
Description:
RES 3.32 OHM 1% 1/2W AXIAL
Series:
RNMF (Mini)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
3.32 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)