Stackpole Electronics Inc RNMF12FBD681R
Part No.:
RNMF12FBD681R
Datasheet:
FullcoresRNMF12FBD681R.pdf
Description:
RES 681 OHM 1% 1/2W AXIAL
Series:
RNMF
Packaging:
Bulk
Resistance:
681 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)