Stackpole Electronics Inc RNMF12FBC100K
Part No.:
RNMF12FBC100K
Datasheet:
FullcoresRNMF12FBC100K.pdf
Description:
RES 100K OHM 1% 1/2W AXIAL
Series:
RNMF
Packaging:
Bulk
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)