Stackpole Electronics Inc RNF18FBD4K12
Part No.:
RNF18FBD4K12
Datasheet:
FullcoresRNF18FBD4K12.pdf
Description:
RES 4.12K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance:
4.12 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)