Stackpole Electronics Inc RNF18FBD2M05
Part No.:
RNF18FBD2M05
Datasheet:
FullcoresRNF18FBD2M05.pdf
Description:
RES 2.05M OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance:
2.05 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)