Stackpole Electronics Inc RNF14FBD78K7
Part No.:
RNF14FBD78K7
Datasheet:
FullcoresRNF14FBD78K7.pdf
Description:
RES 78.7K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
78.7 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)