Stackpole Electronics Inc RNF14FBD787K
Part No.:
RNF14FBD787K
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
FullcoresRNF14FBD787K.pdf
Description:
RES 787K OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Series:
RNF
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
787 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Metal Film
Features:
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)