Stackpole Electronics Inc RNF14FBD309R
Part No.:
RNF14FBD309R
Datasheet:
FullcoresRNF14FBD309R.pdf
Description:
RES 309 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
309 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)