Stackpole Electronics Inc RNF12FAD2M21
Part No.:
RNF12FAD2M21
Datasheet:
FullcoresRNF12FAD2M21.pdf
Description:
RES 2.21M OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Resistance:
2.21 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)