Stackpole Electronics Inc RNF12FAD182K
Part No.:
RNF12FAD182K
Datasheet:
FullcoresRNF12FAD182K.pdf
Description:
RES 182K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
182 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)