Nexperia USA Inc. PESD1CANFD36L-QYL
Part No.:
PESD1CANFD36L-QYL
Description:
PESD1CANFD36L-Q/SOD882/DFN1006
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
37V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
52V (Typ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.9A (8/20µs)
Capacitance @ Frequency:
8.7pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TA)