Nexperia USA Inc. PESD1CANFD24L-QYL
Part No.:
PESD1CANFD24L-QYL
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
SOD-882
Description:
PESD1CANFD24L-Q/SOD882/DFN1006
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Package/Case:
SOD-882
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
25.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
31V (Typ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.8A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
Power Line Protection:
No
Applications:
CAN
Capacitance @ Frequency:
10pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TA)