Samtec Inc. PESC-02-12-02-01-T-RA-SD
Part No.:
PESC-02-12-02-01-T-RA-SD
Datasheet:
FullcoresPESC-02-12-02-01-T-RA-SD.pdf
Insulation Height:
0.472" (12.00mm)
Contact Length - Post:
0.097" (2.47mm)
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C