Diotec Semiconductor P6SMBJ24A
Part No.:
P6SMBJ24A
Datasheet:
FullcoresP6SMBJ24A.pdf
Description:
TVS SMB 24V 600W UNIDIR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-50°C ~ 150°C (TJ)