On Shore Technology Inc. OSTVL22B151
Part No.:
OSTVL22B151
Datasheet:
FullcoresOSTVL22B151.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 22POS 90DEG 2.5MM
Number of Positions:
22
Positions Per Level:
11
Pitch:
0.098" (2.50mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Current - UL:
4 A
Voltage - UL:
125 V
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C